hakk

Değirmencilik mesleği 1940’lı yıllarda kunduz ve kunduzağılı köylerinde ki çiftliğinde babamız İhsan BIÇAKÇI tarafından başlamıştır. 1944 yılında Tokat Artova bölgesinin ilçe olması nedeniyle 1946 yılında Artova ya taşınmıştır. 1973 yılına kadar dizel motorlu değirmenler kullanılmış elektriğin ilçeye gelmesi ile de elektrik ile çalışan değirmenin kullanımına geçilmiştir.

1980  yılında babamızın hayatını kaybetmesi üzerine 1984 yılında babamızdan kalan mesleği devam ettirme kararı alarak küçük bir un fabrikası kurduk. 1992 yılında büyüme hedefinde aynı ilçede BIÇAKÇILAR UN adı altında daha kapsamlı yeni tesis kurduk.

Her geçen yıl yenilik çerçevesinde teknolojik değişimler yapmaktayız. Şu anda son teknolojiyi kullanmaktayız. 2010 yılında kırsal kalkınma destekli 2500 ton kapasiteye sahip çelik buğday siloları kurduk. Bu projeyi Tokat ilinde birincilikle bitirdik.

Şu anda toplam 6000 ton buğday stoklama kapasitemiz mevcut. Tokat ili, ilçeleri ve komşu illerde mevcut pazar ağımız bulunmaktadır. Her geçen gün daha da büyüme çabası içerisinde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.